ضرورت تشکیل ائتلاف بین اپوزیسیون خارج از کشور برای سازماندهی اعتراضات خیابانی

با توجه به اینکه عملا چیزی از اپوزیسیون در داخل کشور نمانده و اکثر فعالان سیاسی قلع و قمع شده اند و اینکه برخی از مردم از عملکرد اصلاح طلبان و شورای عالی هماهنگی سبز ناراضی هستند، نیاز به یک گروه هماهنگ کننده برای سازماندهی مردم ضروری به نظر میرسد. تا وقتی که هیچ جایگزینی برای شورای عالی هماهنگی راه سبز برای مردم ایران وجود نداشته باشد نمی توان انتظار روند متفاوتی از جریان سیاسی کنونی کشور داشت.

چنین ائتلافی می تواند متشکل از تمامی افراد مستقل و گروه های فعال سیاسی باشد که به آینده دموکراتیک اعتقاد دارند و هدف بعد از پیروزی خود را تشکیل حزب و فعالیت حزبی تلقی می کنند.

ما همگی با شخصیت های سیاسی و تحلیل گران ایران آشنایی داریم و به سخنرانی های آنان و تحلیل هایشان گوش می دهیم و بسیاری از موارد آنها را تحسین می کنیم. آیا وقت آن نیست که این گروه ها و شخصیت ها که همگی در مورد ضرورت سقوط نظام دیکتاتوری هم نظر هستند ائتلاف تشکیل داده و مردم را با بیانیه های خود سازماندهی و تشویق به مبارزه کنند؟

شاید طیف و تعداد افرادی که پیرو فراخوان های مستقل و جداگانه صریح افرادی مثل آقای بنی صدر یا سازگارا به خیابان می آیند آنقدر وسیع نباشد اما وقتی طیف وسیعی از اپوزیسیون تشکیل ائتلاف بدهد در آن زمان جمعیت بسیار گسترده ای از مردم وارد عمل خواهد شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر